SEKO MUMS

Mūsu stadionā futbols 3 pret 3

 

Jau 3.augustā mūsu stadionā Ķekavā norisināsies sacensības futbolā 3 pret 3 ar bortiem.

Jaunākajā grupā (dzimuši 1998. gadā un jaunāki) reģistrēšanās no 13:00-13:45. Pirmā spēle 14:00

Dalības maksa 1.00Ls no dalībnieka.

Vecākajā grupā (dzimuši 1997. gadā un vecāki) reģistrēšanās no 17:00-17:45. Pirmā spēle 18:00

Dalības maksa 2.00Ls no dalībnieka.

 

“3 vs 3 football” 2013. gada nolikums

 

1. Organizatori un vadība

1.1. SIA Green Fitness Factory ar partneriem

2. Mērķi

2.1. Popularizēt futbolu un dot iespēju cilvēkiem aktīvi izmantot savu brīvo laiku.

2.2. Uz godīgas cīņas un savstarpējas cieņas principiem noteikt turnīra uzvarētāju katrā posmā un turnīrā kopumā.

2.3. Ar futbola spēļu un citu aktivitāšu palīdzību veicināt no narkotikām, alkohola un tabakas brīvu izklaidi.

3. Dalībnieki

3.1. Jebkurš Latvijas vai citas valsts iedzīvotājs, kurš ir gatavs pieņemt “3vs3 football” spēles principus, būt par adekvātu cilvēku un pasākuma dalībnieku.

4. Spēļu laukums

4.1. Spēles notiek uz apmēram 9 x 15 metru laukuma ar apmalēm. Pie katriem vārtiem izveidota 3 metru zona, kuras ietvaros spēle ar roku automātiski tiek sodīta ar soda sitienu.

5. Spēļu laiks

5.1. Pamatturnīrā spēles notiek 8 minūtes bez laika apstādināšanas. Finālspēles var tikt izmantots cits spēles formāts. Organizatori patur tiesības pirms attiecīgā turnīra sākuma ieviest izmaiņas spēles ilguma ziņā

6. Spēles pamatnoteikumi

6.1. Spēles notiek pēc vispārpieņemtajiem futbola noteikumiem .

6.2.Spēlētāji nedrīkst:

6.2.1. spert pa kājām, sist ar rokām, grūst pretinieku ar rokām un grūst no mugurpuses;

6.2.2. spēlēt rupji un bīstami;

6.2.3. likt priekšā vai mēģināt aizlikt priekšā kāju;

6.2.4. lēkt uz pretinieka;

6.2.5. saķert vai turēt ar rokām;

6.2.6. izklupienā atņemt bumbu pretiniekam;

6.2.7. stāties pretiniekam ceļā, bloķējot viņu.

Par šiem pārkāpumiem tiek nozīmēts soda sitiens. Ja pārkāpums noticis trīs metru zonā pie saviem vārtiem, tad tas tiek sodīts ar izgājienu uz vārtiem (1 pret 1).

6.3. Spēlētājiem nedrīkst būt klāt priekšmeti, ieskaitot juvelierizstrādājumus, kuri var savainot citus spēlētājus vai pašu futbolistu. Abpusējas drošības nosacījumi attiecas arī uz futbolistu ekipējumu.

6.4. Spēlēt drīkst ar jebkuru ķermeņa daļu, izņemot rokas (aukšdelms, apakšdelms, plauksta).

6.5. Spēle notiek bez vārtsarga. Katru komandu pārstāv trīs laukuma spēlētāji un viens rezervists.

6.5.1. Jebkurš laukuma spēlētājs var iestāties vārtos, taču aizliegts turēt vienas vai abu kāju ceļgalus pie zemes. Ja spēles laikā sāncenši atkārtoti fiksē šādu spēlētāju darbību, tad tiek nozīmēts izgājiens uz vārtiem.

6.5.2. Šis nosacījums attiecināms arī uz tā saucamā vārtsarga darbību izgājienu laikā. Ja viens vai abi ceļgali tiek turēti pie zemes ilgāk par vienu sekundi, tad tiek nozīmēts atkārtots izgājiens.

6.6. Izgājieni uz vārtiem tiek nozīmēti brīdī kā sods par sāncenšu veikto bumbas izsišanu ārpus laukuma, kā arī par spēli ar roku trīs metru zonā no vārtiem. Ja bumba laukumu atstājusi pēc rikošeta, tad bumba tiek ievadīta laukumā maksimāli tuvu no vietas, kur tā šķērsojusi apmali. Izņēmums ir trīs metru zona - bumba tiek ievadīta ārpus tās. Tiešs sitiens pa vārtiem aizliegts.

6.7. Izgājieni tiek veikti no laukuma centra. Aizliegts apstādināt bumbu, kā arī veikt ar to atpakaļ uz laukuma centru virzītu kustību. Ja izgājiena laikā tā saucamais vārtsargs skar bumbu ar roku, tad automātiski tiek skaitīts vārtu guvums. Pēc izgājiena neatkarīgi no tā iznākuma bumba nonāk aizsardzībā esošās komandas pārziņā. Tā tiek ievadīta spēlē no trīs metru zonas ar piespēli.

6.8. Pēc vārtu zaudējuma vai pēc izgājiena bumba tiek ievadīta spēle no trīs metrus zonas pie saviem vārtiem. Vispirms tiek izdarīta piespēle un tikai pēc tam komandas biedram ir tiesības izdarīt sitienu pa vārtiem.

6.9. Pēc spēles neizšķirta gadījumā tiek nozīmēta trīs izgājienu sērija. Vispirms vietu vārtos ieņem A komandas pirmais spēlētājs, bet izgājienu izdara B komandas pirmais spēlētājs. Pēc tam viņi mainās vietām. Šādi izgājienu izdara arī attiecīgo komandu otrie, kā arī trešie spēlētāji. Ja uzvarētājs netiek noteikts, tad atkal savus izgājienus veic pirmā pāra spēlētāji, tad nepieciešamības gadījumā - arī otrā un trešā pāra spēlētāji. Šāds process turpinās līdz tiek noteikts uzvarētājs.

 

7. Izspēles sistēma

7.1. Komandas tiek ielozētas apakšgrupās, kuru ietvaros notiek apļa turnīrs. Ņemot vērā komandu skaitu turnīrā, tiek noteikta izslēgšanas turnīra sistēma.

7.2. Apakšgrupu turnīrā par uzvaru tiek piešķirti trīs punkti, par neizšķirtu – viens punkts, par zaudējumu – nulle punktu, par neierašanos uz spēli – nulle punktu un tehniskais zaudējums (0:5).

7.3. Ja apakšgrupā divām vai vairāk komandām ir vienāds punktu skaits, tad vietu sadalījums tiek noteikts pēc vairākiem rādītājiem.

Pirmkārt, savstarpējo spēļu rezultāti attiecīgajām komandām.

Otrkārt, savstarpējās spēlēs gūto un zaudēto vārtu starpība.

Treškārt, visās apakšgrupu spēlēs gūto un zaudēto vārtu starpība.

Ja visi šie rādītāji ir identiski, tad uzvarētājs tiek noteikts trīs izgājienu sērijā. Ja komandai ir viens vai vairāki tehniskie zaudējumi, tad tā automātiski ieņem maksimāli zemāko vietu, un tās rezultāti netiek ņemti vērā pārējo komandu vietu noteikšanā.

8. Spēlētāju grupas

8.1. Spēlētāju sadalījums pa vecuma grupām tiek noteikts pēc dzimšanas gada.

Vecākā grupa - 1997. gadā dzimušie un vecāki spēlētāji

Jaunākā grupa - 1998. gadā dzimušie un jaunāki spēlētāji.

8.2. Organizatori saziņā ar vietējiem pārstāvjiem ir tiesīgi mainīt spēlētāju sadalījumu pa vecuma grupām, papildināt grupu skaitu, piemēram, iekļaujot jaukto grupu.

9. Sezonas rangs

9.1. Komandas rangs tiek veidots, balstoties uz reģistrāciju pēc tās nosaukumiem.

9.2. Katras komandas sastāvā sezonas laikā iespējams pieteikt astoņus spēlētājus. Katras komandas kapteinim pieder izšķirošais vārds saistībā ar visiem ar tās dalību saistītajiem jautājumiem. Finālturnīram tiek pieteikti un piedalās četri no katras komandas spēlētājiem.

9.3. Sezonas rangā punktus saņem visas komandas, kas piedalījušās attiecīgajā turnīrā. 1. vieta – 12 punkti, 2. vieta – 9 punkti, 3. vieta – 7 punkti, 4. vieta – 5 punkti, 5. – 8. vieta – 3 punkti, 9. – 16. vieta – 2 punkti, 17. un zemāk  – 1 punktiu.

10. Dalības maksa

10.1. Vecākās grupas spēlētāja dalības maksa ir Ls 2.

10.2. Jaunākajā grupā spēlētāja dalības maksa ir Ls 1.

11. Apbalvošana

        11.1. Pēc katra posma 1.,2. un 3. vietu ieguvušās komandas tiek apbalvotas ar sponsor balvām un piemiņas balvām.

        11.2. Kopvērtējumā (rangā) 1.,2. un 3. vietu ieguvušās komandas tiek apbalvotas ar kausiem, medalām un sponsor balvām.

        11.3. Kopvērtējumā (rangā) 1. vietu ieguvusī komanda vecākajā grupā saņem 100.00Ls dāvanu karti, jaunākajā grupā 60.00Ls dāvanu karti no veikala ADIDAS!   

 

12. Pārkāpumu sodīšana

12.1. Organizatori patur tiesības par pārkāpumiem, kuri ir pretrunā sacensību nolikumam vai arī traucē izmantot tiesības uz sportisku atpūtu citiem turnīra dalībniekiem, anulēt spēlētāja dalību un liegt pieeju sacensību norises vietām.

13. Informācija

            Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

22520729