SEKO MUMS

Ghetto Football

 

Piedalies “Ghetto Games” Ķekavas alianses organizētajos futbola posmos!

Šajā vasarā, Ķekavā, futbola stadionā “AUDA” notiks pieci “Ghetto Football” posmi: 31.maijā, 21.jūnijā, 12.jūlijā, 2.un 9.augustā!

Reģistrācija turnīriem no plkst.17:00 – 18:00

Turnīru norise no plkst.18:00 – 22:30

Apbalvošana: 22:30

Pasākuma mērķis – veicināt veselīgu, no alkohola un tabakas lietošanas brīvu izklaidi, sportiski un jautri pavadīt brīvo laiku, kā arī noteikt labākās ielu futbola komandas un spēlētājus, kuri būtu cienīgi pārstāvēt Ķekavu Latvijas “Ghetto Football” lielajā super finālā 30.augustā Rīgā, Krastmalā.

Spēle notiks komandās 3x3 spēlētāji. Dalībnieku vecums - 15 gadi un vairāk. Dalība pasākumā tikai ar “Ghetto Games” dalībnieka licenci - cena 1,50€. Licenci iegādājoties 1x tā derīga dalībai jebkurā no sporta veidiem, jebkurā vietā notiekošajām sacensībām. Lai noformētu licenci pie reģistrācijas jāuzrāda personu apliecinošs dokuments ar fotogrāfiju.

Pasākumus organizē futbola klubs “AUDA” un Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs, ciešā sadarbībā ar “Ghetto Family”. 

 

Nolikums:

Ghetto Football ĶEKAVA

2014. gada sezonas nolikums

 

 1. 1.Organizators un vadība

1.1.Pasākumu organizē futbola klubs “AUDA” kopā ar Ķekavas JIC sadarbībā ar “Ghetto Games”.

 1. 2.Mērķi

2.1. Sportiski un jautri aizvadīt brīvo laiku no maija līdz septembrim.

2.2.Uz godīgas cīņas un savstarpējas cieņas principiem noteikt uzvarētāju katrā no spēlēm un turnīrā kopumā.

2.3.Ar ielu futbola spēļu palīdzību un citiem atraktīviem pasākumiem veicināt no alkohola un tabakas brīvu izklaidi.

2.4.Noteikt labākās ielu futbola komandas un spēlētājus, kuri būtu cienīgi pārstāvēt Ķekavu Latvijas “Ghetto Football” lielajā super finālā 30.augustā Krastmalā.

 1. 3.Vieta un laiks

3.1.“Ghetto Football Ķekava” turnīri norisināsies Ķekavā, satadionā “AUDA”.

3.2.Turnīri norisināsies 5 reizes:

 1. 4.Dalībnieki

4.1. Turnīros drīkst piedalīties jebkurš Latvijas vai citas valsts pilsonis, kurš ir gatavs pieņemt “Ghetto Football Ķekava” spēles principus, kļūt par adekvātu ielu kultūru vienojošā pasākuma dalībnieku.

4.2.Turpmākajā sacensību gaitā tie spēlētāji, kuri pieteikumā nav minēti, sacensībās iesaistīties nedrīkst.

4.3.Par veselības stāvokli atbild pats dalībnieks, to apliecinot ar savu parakstu pieteikumā.

 1. 5.Spēlētāju grupas

5.1.Spēlētāju sadalījums pa vecuma grupām tiek noteikts pēc dzimšanas gada un dzimuma:

5.1.1.     1999.gadā dzimušie un vecāki (15.gadi un vecāki);

 1. 6.Spēļu laukums

6.1.Spēles notiek apmēram 12,5 x 17,5 metru smilšu laukumā, ar apmalēm. Pie katriem vārtiem izveidota 3 metru zona, kuras ietvaros spēle ar roku automātiski tiek sodīta ar izgājienu uz vārtiem.

 1. 7.Spēļu laiks

7.1.7. Pamatturnīrā spēles notiek 8 minūtes bez laika apstādināšanas. Finālspēles var tikt izmantots cits spēles formāts. Organizatori patur tiesības pirms attiecīgā turnīra sākuma ieviest izmaiņas spēles ilguma ziņā.

 1. 8.Licences

8.1. “Ghetto Games” ir vienota licence, kura derīga dalībai jebkurā no sporta veidiem jebkurā vietā notiekošajām sacensībām. Lai noformētu licenci, nepieciešams sekretariātā uzrādīt personas apliecinošo dokumentu ar fotogrāfiju. Licences cena 1,50 eiro.

8.2. Lai reģistrētu komandu, nepieciešams uzrādīt visu spēlētāju licences. Ja sacensību laikā rodas neskaidrības par spēlētāju tiesībām startēt attiecīgajā vecuma grupām vai arī pastāv aizdomas par līdzdalību turnīrā bez licences, tad attiecīgajam spēlētājam jābūt gatavam uzrādīt licenci.

8.3.Ja spēlētājs nav gatavs uzrādīt derīgu licenci vai arī nosaukt licences numuru, kā arī pēc organizatoru pieprasījuma citus reģistrācijas datus identitātes pārbaudei, tad viņa pārstāvētā komanda tiek diskvalificēta no attiecīgā turnīra, un rezultāti tiek anulēti.

8.4.Tiek pieļauta jaunas licences noformēšana, taču ar nosacījumu, ka organizatori tiek par to informēti. Ja datu bāzē tiek fiksēta situācija, kad viens spēlētājs noformējis vairākas licences, tad tās visas tiek anulētas. Organizatori ir tiesīgi pieņemt soda sankcijas attiecībā uz šādu pārkāpumu veikušo spēlētāju.

 

 

 

 1. 9.Pieteikšanās

9.1.Turnīram tiks noteikts maksimālais komandu skaits, kur priekšroka tiks dota komandām no Ķekavas novada.

9.2.Turnīram drīkst pieteikt 4 spēlētājus (3 uz laukuma + 1 rezervists).

9.3.Pieteikties turnīram var sūtot pieteikumu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.">Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  (vēstulē norādot precīzu komandas nosaukumu un komandas kontaktpersonu vai klātienē no 17:00. Dalībnieku skaits ierobežots. Priekšroka dota tiem, kuri piesakās pirmie uz e-pastu.

9.4.Pasākuma vietā katrs dalībnieks parakstās, ka atbild par savu drošību.

 1. 10.Spēles pamatnoteikumi

10.1.                  Spēles notiek pēc vispārpieņemtajiem futbola noteikumiem standartiem un principiem.

10.2.                  Spēlētāji nedrīkst:

10.2.1.  spert pa kājām, sist ar rokām, grūst pretinieku ar rokām un grūst no mugurpuses;

10.2.2.  spēlēt rupji un bīstami;

10.2.3.  aizlikt priekšā vai mēģināt aizlikt priekšā kāju;

10.2.4.  lēkt uz pretinieku;

10.2.5.  saķert vai turēt ar rokām;

10.2.6.  izklupienā atņemt bumbu pretiniekam;

10.2.7.  stāties pretiniekam ceļā, bloķējot viņu.

10.3.                  Par šiem pārkāpumiem tiek nozīmēts soda sitiens. Ja pārkāpums noticis trīs metru zonā pie saviem vārtiem, tad tas tiek sodīts ar izgājienu uz vārtiem.

10.4.                   Spēlētājiem nedrīkst būt klāt priekšmeti, ieskaitot juvelierizstrādājumus, kuri var savainot citus spēlētājus vai pašu futbolistu. Abpusējas drošības nosacījumi attiecas arī uz futbolistu ekipējumu.

10.5.                  Spēlēt drīkst ar jebkuru ķermeņa daļu, izņemot rokas (aukšdelms, apakšdelms, plauksta).

10.6.                  Spēle notiek bez vārtsarga. Katru komandu pārstāv trīs laukuma spēlētāji.

10.7.                   Jebkurš laukuma spēlētājs var iestāties vārtos, taču aizliegts turēt vienas vai abu kāju ceļgalus pie zemes. Ja spēles laikā sāncenši atkārtoti fiksē šādu spēlētāju darbību, tad tiek nozīmēts izgājiens uz vārtiem.

10.8.                  Šis nosacījums attiecināms arī uz tā saucamā vārtsarga darbību izgājienu laikā. Ja viens vai abi ceļgali tiek turēti pie zemes ilgāk par vienu sekundi, tad tiek nozīmēts atkārtots izgājiens.

10.9.                  Izgājieni uz vārtiem tiek nozīmēti brīdī kā sods par sāncenšu veikto bumbas izsišanu ārpus laukuma, kā arī par spēli ar roku trīs metru zonā no vārtiem. Ja bumba laukumu atstājusi pēc rikošeta, tad bumba tiek ievadīta laukumā maksimāli tuvu no vietas, kur tā šķērsojusi apmali. Izņēmums ir trīs metru zona - bumba tiek ievadīta ārpus tās. Tiešs sitiens pa vārtiem aizliegts.

10.10.               Izgājieni tiek veikti no laukuma centra. Aizliegts apstādināt bumbu, kā arī veikt ar to atpakaļ uz laukuma centru virzītu kustību. Ja izgājiena laikā tā saucamais vārtsargs skar bumbu ar roku, tad automātiski tiek skaitīts vārtu guvums. Pēc neizgājiena neatkarīgi no tā iznākuma bumba nonāk aizsardzībā esošās komandas pārziņā. Tā tiek ievadīta spēlē no trīs metru zonas ar piespēli.

10.11.               Pēc vārtu zaudējuma vai pēc izgājiena bumba tiek ievadīta spēle no trīs metrus zonas pie saviem vārtiem. Vispirms tiek izdarīta piespēle un tikai pēc tam komandas biedram ir tiesības izdarīt sitienu pa vārtiem.

10.12.               Pēc spēles neizšķirta gadījumā tiek nozīmēta trīs izgājienu sērija. Vispirms vietu vārtos ieņem A komandas pirmais spēlētājs, bet izgājienu izdara B komandas pirmais spēlētājs. Pēc tam viņi mainās vietām. Šādi izgājienu izdara arī attiecīgo komandu otrie, kā arī trešie spēlētāji. Ja uzvarētājs netiek noteikts, tad atkal savus izgājienus veic pirmā pāra spēlētāji, tad nepieciešamības gadījumā - arī otrā un trešā pāra spēlētāji. Šāds process turpinās līdz tiek noteikts uzvarētājs.

 1. 11.Izspēles sistēma

11.1.                  Komandas tiek ielozētas apakšgrupās, kuru ietvaros notiek apļa turnīrs. Ņemot vērā komandu skaitu turnīrā, tiek noteikta izslēgšanas turnīra sistēma.

11.2.                  Apakšgrupu turnīrā par uzvaru tiek piešķirti trīs punkti, par neizšķirtu – divi punkti, par zaudējumu – viens punkts, par neierašanos uz spēli – nulle punktu un tehniskais zaudējums (0:5).

11.3.                  Ja apakšgrupā divām vai vairāk komandām ir vienāds punktu skaits, tad vietu sadalījums tiek noteikts pēc vairākiem rādītājiem. Pirmkārt, savstarpējo spēļu rezultāti attiecīgajām komandām. Otrkārt, savstarpējās spēlēs gūto un zaudēto vārtu starpība. Treškārt, visās apakšgrupu spēlēs gūto un zaudēto vārtu starpība. Ja visi šie rādītāji ir identiski, tad uzvarētājs tiek noteikts trīs izgājienu sērijā. Ja komandai ir viens vai vairāki tehniskie zaudējumi, tad tā automātiski ieņem maksimāli zemāko vietu, un tās rezultāti netiek ņemti vērā pārējo komandu vietu noteikšanā.

 1. 12.Sezonas rangs

12.1.                  Sezonas laikā tiek noteikts komandu rangs. Uz tā pamata labākā komanda saņems iespēju piedalīties “Ghetto Games” super finālā 30.augustā Krastmalā.

12.2.                  Komandas rangs tiek veidots, balstoties uz reģistrāciju pēc tās nosaukumiem ņemot vērā komandu sasniegtos rezultātus tikai šajos turnīros. Obligāti jānorāda pārstāvētā pilsēta.

12.3.                  Katras komandas sastāvā sezonas laikā iespējams pieteikt līdz sešiem spēlētājiem.

12.4.                  Sezonas laikā līdz 1. augustam komandai ir tiesības vienu reizi labot vai mainīt tās nosaukumu.

12.5.                  Sezonas rangā punktus saņem visas komandas, kas piedalījušās attiecīgajā turnīrā. 1. vieta – 15 punkti, 2. vieta – 12 punkti, 3. vieta – 10 punkti, 4. vieta – 8 punkti, 5. – 8. vieta – 6 punkti, 9. – 16. vieta – 4 punkti, 17. vieta un zemāk – 2 punkti.

 1. 13.Pārkāpumu sodīšana

13.1.                  Organizatori patur tiesības par pārkāpumiem, kuri ir pretrunā sacensību nolikumam vai arī traucē izmantot tiesības uz sportisku atpūtu citiem turnīra dalībniekiem, anulēt spēlētāju licenci un liegt pieeju sacensību norises vietām.


Sagatavoja:

Rihards Gorkšs