SEKO MUMS

Viesojamies Tallinā

 

Pagājušajā nedēļā, 10. septembrī, divi mūsu kluba pārstāvji devās uz Tallinu Igaunijā, kur viņus laipni sagaidīja augstākās līgas klubā FC Levadia. Futbola klubu "AUDA" braucienā pārstāvēja Rihards Gorkšs un Kārlis Vītoliņš.

 

FC Levadia Tallinn ir Igaunijas futbola klubs, kas dibināts 1998. gadā ar nosaukumu Mārdu "Levadia" un bāzēts Tallinā. FC Levadia šobrīd spēlē Meistriliiga turnīrā, kas ir augstākā Igaunijas futbola līga un 2009. gadā viņi šajā turnīrā uzvarēja. Levadia mājas stadions ir 4750 vietu lielais Kadrioru stadions KadirogāKesklināTallinā, kur tiek spēlēts kopš 2000. gada.

 

FC Levadia septiņas reizes uzvarējusi Igaunijas čempionātā, piecas reizes iegūts Igaunijas kauss futbolā, četras reizes Igaunijas superkauss, un UEFA kausā sasniegta 1. kārta 2006./2007. gada sezonā.

Ieradāmies kluba bāzē Tallinā 11:00. Iebraucot pa teritorijas vārtiem uzreiz var jus futbola atmosfērt - pa kreisi, futbola laukums ar mākslīgo zāli, pa labi, divi dabīgā zālāja laukumi. Taisni pretī iebraucamajam ceļam kluba māja - no konteineriem uzslieta divu stāvu ēka, kur augšā atrodās kluba ofiss, taču apakšā ģērbtuves.

Rihards atzīst:"Protams, ir interesanti viesoties lielos klubos Anglijā un Vācijā, taču šeit atbraucām un paskatījāmies uz tiešām reāli sasniedzamām lietām."

Diena sākās ar divu līdz trīs stundu sarunu ar kluba pārstāvjiem, pie gardas kafijas tases un svaigām smalkmaizītēm. Sēdējām pie galda ar direktoru THEIMO TÜLP, PR speciālistu INDREK PETERSOO un jaunatnes daļas vadītāju MATI PARI.

Sarunā ar vienu no titulētākajiem Igaunijas futbola klubiem nonācām pie secinājuma, ka strādājam līdzīgā virzienā un ar līdzīgām metodēm. Konstatējām arī, ka problēmas ir līdzīgas, kaut, piemēram, sadarbībā ar treniņu ekipējuma piegādātājiem.

Pēdējo gadu laikā sadarbība starp FK AUDA un FC Levadia plešās plašumā. Pērn uz Tallinu atrādīties devās divi bijušie FK AUDA leģionāri no Japānas - Šo Goto un Šohei Okuno, kurššobrīd spēlē Polijas augstākajā līgā. Tāpat šovasar tika aizvadīta draudzības spēle starp FK AUDA un FC Levadia dublieriem, kur pārāki bija zaļi-melnie no Ķekavas. Sarunas beigās, tika nolemts turpmāk uzturēt kontaktus un veidot spēcīgu sadarbību.

Diena noslēdzās ar kluba bāzes un gan jauniešu, gan meistarkomandas treniņu apskati.