SEKO MUMS

Iespējams labākā "AUDA".

audakrekls 

 

Futbola kluba "AUDA" mājas lapa piedāvā Jums iepazīties ar iespējams labāko "AUDA" vienpadsmitnieku. Šo komandu sastāda spēlētāji, kas jebkad ir spēlējuši futbola klubā "AUDA". Šajā komandā neiekļāvām futbolistus, kuri joprojām spēlē "AUDA" komandā vai joprojām atrodas klubā, bet ir izīrēti uz citu komandu. Izvērtējām visu bijušo zaļi-melno spēli mūsu kluba sastāvā un turpmākās karjeras sasniegumus. Uzreiz gan jāsaka, ka neesam aizmirsuši nevienu futbolistu, kurš ir uzvilcis zaļi-melno kreklu un esam pateicīgi par klubā pavadīto laiku! Atlasīt vienu vienpadsmitnieku bija patiešām grūti, jo spēlētāji spēlējuši dažādās līgās, dažādos laikos, dažādā konkurencē, dažādos apstākļos... Tā tad, mūsu vienpadsmitnieks ir šāds:

 

Vārtsargs:

 


Pāvels Davidovs
 davidovs2     Vārtsargs Pāvels Davidovs "AUDA" komandā aizvadīja tikai pussezonu 2002.gadā, taču spēlēja lielu lomu zaļi-melno Virslīgas debijas sezonā. "AUDA" Pāvelu īrēja no "FK Ventspils", pēc veiksmīgas aizvadītas pussezonas, viņš atgriezās "Ventspilī". Šobrīd Pāvels Davidovs spēlē Lietuvas klubā "Sūduva". Davidovs ir divreiz kļuvis par Latvijas čempionu ar "FK Ventspili" un ieguvis Latvijas kausu ar "FC Daugava Daugavpils" komandu. Spēlējis arī Baltrkrievijā un Uzbekistānā.

 

Aizsargi:

 


Vladislavs Gabovs
 

gabov2

    Malējais aizsargs Vladislavs Gabovs "AUDA" rindās spēlēja 2004.gadā, kad komanda piedzīvoja fiasko Virslīgā, iegūstot tikai vienu punktu. Pēc "AUDAs" Vladislabs pārgāja uz Rīgas "Olimpu". 2011.gadā Gabovs kļuva par Latvijas čempionu "FK Ventspils" sastāvā, bet pēc smaga savainojuma sadziedēšanas Gabovs šobrīd spēlē Virslīgas debitantē "Metta/Latvijas Universitāte" komandā. Gabovs spēlējis vairāku vecumu Latvijas jauniešu izlasēs, tajā skaitā Latvijas U-21 izlasē.

 


Dmitrijs Halvitovs
 halvitov2     Dmitrijs Halvitovs "AUDA" rindās spēlēja 2007.gada bronzas sezonā un vēlāk atgriezās 2009.gadā, abos gados nospēlējot pussezonu. Dima, kurš ir "Liepājas Metalurga" audzēknis, spēlējis tādos klubos kā - "FK Jūrmala", "FK Rīga", "Tauras Taurage" un "FC Jūrmala", bet 2012.gada transfēru logā pārgāja uz Virslīgas čempionāta līdervienību - Daugavpils "Daugavu", kur atrodas uz īres līguma.

 


Kaspars Gorkšs
 gorkss2     Kaspars ir futbola kluba "AUDA" audzēknis, savas gaitas sācis pie trenera Jura Docenko. "AUDA" sastāvā spēlējis gan 2.līgā, gan 1.līgā, kā arī Virslīgā. Līdz pat 2002.gadam "AUDĀ" Kaspars Gorkšs spēlēja kā centra pussargs, bet centra aizsarga postenī nokļuva pateicoties trenerim Jānim Dreimanim. Pēc "AUDAs" Kaspars Devās uz Zviedrijas augstākās līgas klubiem "Osters" un "Assyriska", bet 2006.gadā kļuva par Latvijas čempionu "FK Ventpils" sastāvā. No 2001.-2003.gadam Kaspars spēlēja Latvijas U-21 izlasē, kur bija komandas kapteinis. 2005.gadā Kaspars debitēja Latvijas nacionālajā futbola izlasē, bet 2009.gadā "AUDAs" audzēknis kļuva par izlases kapteini. Kopš 2006.gada Gorkšs spēlē Anglijā, kur jau divreiz ir izcīnijis zelta medaļas (un ceļazīmi uz Premjerlīgu) Championship līgā. Šobrīd Kaspars gatavojas Premjerlīgas sezonas sākumam kopā ar "Reading FC".

 


Jurijs Ksenzovs
 ksenzov2     Jurijs Ksenzovs "AUDA" sastāvā spēlēja 2002. un 2003.gada sezonās. 2002.gadā Jurijs "AUDAi" pievienojās uz īres līguma nosacījumiem no "FK Ventpils". Ksenzovs pēc "AUDAs" devās uz "FK Jūrmala" komandu, ir izmēģinājis laimi arī Azerbaidžānā un Baltkrievijā. Šobrīd Jurijs ir Virslīgas kluba "FK Jelgava" komandas kapteiņa asistents, kā arī ir pievērsies jauno futbolistu trenēšanai.

 

Pussargi:

 


Andrejs Rubins
 Rubins2     Pašreizējais Latvijas izlases pussargs Andrejs Rubins savas gaitas jaunieša gados sāka tieši futbola klubā "AUDA", trenējoties Vecmīlgrāvī pie trenera Jura Docenko. Pēc "AUDAs" Andrejs Rubins devās uz zviedru klubu "Osters", pēc tam spēlējis Latvijas titulētākajā futbola klubā "Skonto". No 2001.-2003.gadam Andrejs spēlēja Anglijā Londonas "Crystal Palace" sastāvā. Tā pat Rubins četrus gadus ir spēlējis Krievijas Premjerlīgā - Jaroslavļas "Šiņik" un Maskavas "Spartak" rindās. Kopš 2008.gada Andrejs spēlē Azerbaidžānā, šobrīd "Simurq" sastāvā. Kopš 1998.gada Rubins spēlē Latvijas izlasē, kuras sastāvā aizvadījis 117 spēles, gūstot 10 vārtus. Tā pat Rubins kopā ar Latvijas izlasi izcīnija tiesības spēlēt Euro 2004, kur arī Andrejs piedalījās visās trīs spēlēs.

 


Rolandas Vaineiķis
vaineikis2      Lietuvietis Rolandas Vaineiķis "AUDAi" pievienojās 2002.gada sezonas otrajā pusē, mēģinot palīdzēt saglabāt komandai vietu Virslīgā. Rolandas spēlēja nozīmīgu lomu vairākās svarīgās Virslīgas spēlēs. Vaineiķis vienmēr izcēlās ar izcilām piespēlēm, kas bieži noslēdzās ar gūtiem vārtiem, tā pat Vaineiķis "AUDA" labā guva divus vārtus. Vaineiķis pirms pievienošanās "AUDAi" jau bija Latvijai pazīstams, jo spēlējis gan "Liepājas Metalurgā", kā arī "FK Ventspils". Nu jau Vaineiķis futbolista gaitas ir beidzis un pēdējo ir dzirdēts, ka darbojies treneru korpusā "Šiauliai" un "Vetra" komandās.

 


Vladimirs Babičevs
babicev2      Arī Babičevs savu karjeru sāka tieši "AUDA" komandā pie trenera Docenko. Spēlējis vairākos Latvijas klubos, kā arī Maskavas "Torpedo-ZIL". Vairākkārtējs Latvijas čempions "Skonto" sastāvā. Spēlētāja karjeru 2006.gadā Babičevs noslēdza "FK Jūrmala", taču interesanti, ka sakarā ar viņa trenētās "FK Jūrmala VV" finansiālajām problēmām, Babičeva vārds kā spēlētāja vārds figurēja Virslīgas spēļu protokolos vēl pērn. Tiesa, laukumā tā arī trenerim nebija jādodās. 1993.gadā Vladimirs debitēja Latvijas futbola izlasē, kur līdz 1999.gadam aizvadīja 51 spēli. Tagad Vladimirs Babičevs ir Latvijā pazīstams treneris un ir trenējis Virslīgas klubus - "FK Jūrmala" un "Olimps". Šobrīd Babičevs ir Latvijas U-19 izlases galvenais treneris.

 


Aleksejs Višņakovs
visnakovs2      "AUDĀ" Aleksejs spēlēja 2002.gada sezonā, kad "AUDA" spēlētāju īrēja no "Skonto FC", kur arī Aleksejs atgriezās pēc īres līguma beigām. Višņakovs "Skonto" sastāvā aizvadīja vairāk kā 100 spēļu, pēc tam pievienojoties "FK Ventspils" komandai, kuras sastāvā spēlēja UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, kur neviens cits Baltijas valstu klubs nav spēlējis vēsturē. Pēc pievienošanās klubiem - Naļčikas "Spartak" un Krakovas "Cracovia", Aleksejs atgriezies Latvijas Virslīgā, kur spēlē "JPFS/Spartaks" komandā. Aleksejs Višņakovs ir arī Latvijas izlases futbolists un tuvojas savai piecdesmitajai spēlei Latvijas izlasē. Pirmstam spēlējis arī jauniešu izlasēs. Atzīts par labāko Latvijas jauno futbolistu divas reizes. Trīskārtējais Latvijas čempions ar "Skonto".

 

Uzbrucēji:

 


Aleksandrs Čekulajevs

cekulajevs2


 
    Aleksandrs Čekulajevs karjeru jaunieša gados arī sākā "AUDĀ", kur atgriezās 2007.gadā un kļūstot ne tikai par 1.līgas rezultatīvāko spēlētāju, bet arī uzstādot rezultivitātes rekordu Latvijā, gūstot 51 vārtus. Pēc "AUDAs", izmēģinājis laimi Virslīgā, Čeks devās uz ārzemēm. Rezultivitātes rekordu Čekulajevs uzstādīja arī Igaunijā, spēlējot Narvas "Trans" komandā. Tur viņš pamanījās gūt 46 vārtus trīsdesmit piecās Igaunijas augstākās līgas spēlēs. Savas karjeras laikā Aleksandrs ir spēlējis Latvijā, Īslandē, Čehijā, Igaunijā, Maltā un šobrīd spēlē Ungārijas augstākās līgas klubā "Lombard-Papa TFC". 2007.gadā "AUDĀ" Čekulavejs dalīja labākā spēlētāja balvu klubā ar Jāni Manguli, bet vienbalsīgi tika atzīts par 1.līgas labāko futbolistu.

 


Vīts Rimkus

rimkus2


 
    Uzbrucējs Vīts Rimkus "AUDĀ" spēlēja jaunieša gados. Latvijas izlases kreklu Vīts Rimkus ir piemērijis 73 reizes, gūstot vienpadsmit vārtus. Ar "FK Venstpils" Rimkus ir trīs reizes triumfējis Latvijas čempionāta Virslīgā, vienreiz ar "Skonto FC". Tā pat Vits ir spēlējis Krievijas klubā "Rostov", Lietuvas "Ekranas", Vācu "1.Nurnberg" un "Erzgebirge Aue". Spēlējis arī Šveicē, Kiprā un, protams, Latvijas augstākās līgas klubos. Šobrīd, 39 gadu vecumā, Rimkus spēlē Latvijas čempionāta 2.līgā - "Flaminko-Monarhs" komandas sastāvā.

 

Treneris:

 


Igors Stepanovs

2011-09-10 stepanovs 


 
    Bijušais Latvijas izlases Igors Stepanovs "AUDA" komandā par treneri strādāja 2003.gada sezonā, kad komanda spēlēja Virslīgā. Pēc "AUDAs" Stepanovs devās uz Virslīgas klubu "FK Rīga", kur strādāja par Pola Ešvorta palīgu, bet vēlāk devās strādāt par trenera palīgu "FK Ventspils" komandā, bet pēc tam strādāja jau par palīgu "Skonto" komandā. Līdz 2010.gadam Stepanovs strādāja par trenera asistentu Latvijas U-21 izlasē. 2009.gadā treneris Stepanovs atgriezās "AUDA" komandā, kur nostrādāja trīs gadus. Pēdējos gados "AUDĀ" neviens treneris nav nostrādājis tik ilgu laika posmu. Lai gan bez kādiem ievērojamiem panākumiem, bet Igors klubā veica lielu darbu, kam pateicoties vairāki jaunie spēlētāji progresēja. Pēc trim klubā pavadītajiem gadiem Stepanovu piesaistīja Virslīgas komanda "FC Jūrmala", taču pēc 2011.gada sezonas "Jūrmala" ar treneri līgumu nepagarināja un šobrīd Igors Stepanovs trenē "Rīgas Futbola Skolas" 2.līgas komandu.


Rezervē:

Vārtsargs: Germans Māliņš (*1995.-2001.g, šobrīd "Skonto FC" un Latvijas izlase)

Aizsargi: Mārcis Ošs (2004.-2009.g, šobrīd "FK Jelgava"), Vladimirs Cīmanis (1998.-2002.g, beidzis karjeru)

Pussargi: Andrejs Siņicins (jaunieša gados, šobrīd "Skonto FC" un Latvijas U-21 izlase), Edgars Kārkliņš (jaunieša gados un 2008.g, "FK Daugava Rīga" un Latvijas U-21 izlase) Artis Lazdiņš (jaunieša gados un 2004.-2005.g, bez kluba, Latvijas izlase)

Uzbrucēji: Emmanuel Njodzeka Wirdzemo (2007.g., beidzis karjeru)

 

* laika posms, KAD spēlējis "AUDA" sastāvā, komanda un/vai izlase, kuru pārstāv šobrīd.