SEKO MUMS

Edgars Bricis: "Futbols man ir daudz devis tieši personības izaugsmē."

 

 

28.04. Edgars Bricis ir stabila futbola kluba "Auda" vērtība, līdzīgi kā Ainārs Daudziešans, arī Edgars aizvada savu desmito sezonu zaļi-melnaja formas tērpā. Desmitā sezona ir lielisks iemesls, lai aicinātu pieredzējušo komandas spēlētāju uz sarunu un atskatītos uz aizvadītajiem gadiem, kā arī atskatītos uz iespēto 2016.gada Komanda.lv 1.līgas čempionāta pirmajās piecās spēļu kārtās.

 

Tu esi viens no pieredzējušākajiem komandas spēlētājiem. Vai pats zini cik 1. līgas sezonas ir jau aiz muguras?

 

- FK „Auda" esmu kopš 2007.gada. Pirms tam spēlēju FK „Alberts" divas vai trīs sezonas. Tātad sanāk, ka šī varētu būt jau 13. sezona 1. līgā.

 

Kur Tu rodi emocijas un spēkus gadu no gada uzsākt jaunu sezonu?

 

- Laikam man spēlēšana nav pat svarīgākā, bet gan tas pats process un treniņi. Tas man palīdz justies labi, jo daru to, kas man patīk. 2. līgā gan es tagad negribētu spēlēt, jo šeit tomēr līmenis ir nopietnāks. Gribas uzvarēt katrā spēlē, tādēļ pirms spēlēm ir patīkams azarts. Šis viss kopā dod spēku un gribēšanu trenēties un spēlēt. Futbols man ir daudz devis tieši personības izaugsmē.

 

Zaļi-melnie nemanot jau paspējuši aizvadīt 4 spēles. Kā Tu vērtē sezonas sākumu?

 

- Sezonas sākumu vērtēju kā apmierinošu. Četrās aizvadītajās spēlēs esam izcīnījuši trīs uzvaras, kas nāca ar lielu cīņu un pašatdevi.

 

 

Vienīgo zaudējumu piedzīvojāt 1. spēlē pret SK "Babīte" ar rezultātu 0:4. Vai atbildes spēlē ir pamatotas cerības uz pozitīvāku iznākumu?

 

- Protams, ka ir! Pirmā spēle ne gluži parādīja mūsu spēku samērus. Gatavojoties šai spēlei, mēs bijām pārāk daudz iespringuši, kas radīja negatīvu ietekmi uz spēles kvalitāti un rezultātu.

 

Tagad esam uz trīs uzvaru takas, vai tas ietekmē gatavošanos?

 

- Uzvarēt vienmēr ir patīkami, bet nevajag ieslīgt eiforijā. Arī pēc uzvarētām spēlēm skatāmies spēles ierakstu un pētām pieļautās kļūdas. Labi, ka visas uzvarētās spēles bija sīvas, kas liek būt motivētiem un azartiskiem arī nākamajās spēlēs.

 

Tomēr tas dod papildus pārliecību?

 

- Kamēr uzvari, tikmēr viss ir kārtībā. Galvenais ir nepazaudēt šo pārliecību, jo sezona ir gara. Ja sanāk zaudēt, tad darbs ir trenerim un pašiem spēlētājiem.

 

 

No malas skatoties, tieši pēdējā spēlē pret "AFA Olaine – Super Nova " vislabāk bija redzams komandas spēles rokraksts. Vai varētu teikt, ka komanda jau ir saspēlējusies?

 

- Var teikt arī tā. Katram pretiniekam treneris cenšas pielietot savu spēles zīmējumu, kuru mēs arī cenšamies izpildīt. Iespējams, ka tieši pēdējā spēlē to izdevās izdarīt vislabāk.

 

Ko zaļi-melnie ar šādu komplektāciju un treniņu procesu šosezon var sasniegt?

 

- Kā zināms, 1. līgas komandas pārsvarā ir ar amatieru statusu un šogad nav arī izteikti ambiciozu komandu, kas spēlētu ar ievērojami spēcīgāku sastāvu par pārējiem. Tādēļ uzskatu, ka ar šo sastāvu un ar sagatavošanās posmu, ko aizvadījām, mēs mierīgi čempionāta noslēgumā varam pretendēt uz vietu pirmajā trijniekā.

 

Pēdējais jautājums ir tieši nesaistīts ar pašu spēli. Ap Latvijas Futbola federācijas vēlēšanām ir sacelta liela jezga. Vai Tu kā sportists no apkārtējiem cilvēkiem esi izjutis negatīvu attieksmi pret sporta veidu?

 

- Jezga vienmēr ir tur, kur apgrozās liela nauda. Par pašām vēlēšanām varētu daudz diskutēt, bet neko labu par šo jezgu nevaru teikt, tādēļ neteikšu vispār neko. Beigas kaut kad pienāks, tad arī varēsim vērtēt sekas. No apkārtējiem neesmu izjutis negatīvu attieksmi, jo mēs domājam tikai par pašu spēli un spēlējam futbolu. Drīzāk paši iesaistītie un LFF darbinieki izjūt negatīvo uz savas ādas. Protams, ka kopumā futbols ir zaudētājs.

 

 

Interviju sagatavoja: Edgars Bērziņš