SEKO MUMS

Intervija ar Takeši Okamoto.

 

27.07. Pēc aizvadītās sestdienas uzvaras pār "RTU FC" japāņu uzbrucējs Takeši Okamoto ar 9 gūtiem vārtiem ir kļuvis par "Audas" rezultatīvāko spēlētāju. Šis sasniegums kalpoja par lielisku iemeslu, lai Edgars Bērziņš aicinātu Takeši uz sarunu un noskaidrotu, kā izveicīgais japāņu uzbrucējs ir iejuties Latvijā.

 

Sveiks! Kā nokļuvi Latvijā?

 

-         -  Es vēlējos mainīt savu dzīvi, kā arī vēlējos spēlēt Eiropā, tādēļ aģenta piedāvājums, doties uz Latviju, man bija saistošs. Ja godīgi, es pilnīgi neko nezināju par Latviju un Latvijas futbola līmeni. Riskēju un esmu apmierināts ar savu izvēli.

 

Kā vērtē 1. līgas līmeni un spēles stilu?

 

-         - Latvijā līmenis ir zemāks nekā Japānas augstākajās līgās. Japānā ļoti daudz strādā pie piespēļu kvalitātes. Ir daudz treniņu, kuros spēlētāji praktiski tikai to dara. Japāņi ir ātrāki un tehniskāki, daudz saspēlējas, bet šeit spēlētāji ir fiziski spēcīgāki un cenšas bumbu ar tālām piespēlēm ātrāk nogādāt līdz pretinieku vārtiem. Tas gan nav attiecināms uz “Audu”, jo mēs cenšamies daudz kontrolēt bumbu.

 

Esam gandrīz sasnieguši sezonas ekvatoru, kā vari vērtēt rezultātus?

 

-          - Neesmu priecīgs par paveikto. Komanda varēja atrasties vismaz pāris pozīcijas augstāk. Teju visās spēlēs varējām uzvarēt, ja vien realizētu vairāk sitienu, un saprotu, ka tas ir arī akmens manā dārziņā.

Esmu strādājis pie sava sitiena, bet apzinos, ka to vajadzētu darīt vēl vairāk, jo ar savu realizāciju neesmu apmierināts. Pluss ir tas, ka esmu iejuties šeit, tādēļ ceru, ka gūšu vārtus daudz biežāk.

Visgrūtāk bija spēlēt pret “Skonto”, bet tajā pašā laikā patīkami bija spēlēt tādā stadionā. Gaidu, kad varēsim ar viņiem sacensties Ķekavā, jo šeit jau mēs būsim saimnieki.

 

Kādus iespaidus atstājusi Latvija un tās iedzīvotāji?

 

-        -  Cilvēki šeit ir ļoti laipni. Es nezinu, kā viņi to māk, bet nereti gadās, ka ar mani sasveicinās japāņu valodā. Latvija ir skaista zeme un cerams, ka izdosies vēl vairāk no tās apskatīt. Komandas biedrs Uģis Moncevičs ir rādījis bildes ar Ventas rumbu, tā ir vieta, kuru vēlētos apskatīt. Manā dzimtajā pilsētā sniega nav, tādēļ ziemā šeit bija neierasti auksti, kaut arī esmu bijis Japānas kalnos, kur ir sniegs.

 

 

Japāņi pasaulē ir pazīstami ar savu kulināriju. Kā iztiec šeit bez ierastajiem japāņu ēdieniem?

 

-       - Varētu teikt, ka neesmu izvēlīgs. Pretēji lielākajai daļai japāņu es pat neēdu zivis. Man ļoti garšo latviešu zupas. Nav ne jausmas, kā tās sauc, bet visas zupas, ko pasniedz Ķekavas kafejnīcā, ir ļoti labas. Mājās pārsvarā gatavoju cūkgaļu ar rīsiem.

 

Kādi ir Tavi mērķi nākotnei un kur Tu vēlētos spēlēt?

 

-          - Pirmais solis būtu Latvijas Virslīga. Ceru, ka tur uzspēlēšu ar “FK AUDA”, bet, ja neizdosies, būšu priecīgs iekļūt kādā citā Virslīgas komandā. Ja pasapņojam tālāk, tad vēlētos uzspēlēt kādā no top futbola valstīm, bet ne obligāti augstākajā līgā.

 

Kā pavadi brīvo laiku?

 

-          - Gandrīz katru dienu ar Keisuki Hoshinu dodamies uz sporta klubu “Panatta”. Pārējo laiku pārsvarā pavadām dzīvoklī, spēlējot dažādas video spēles un skatoties futbolu, kā arī mācoties angļu valodu.


Interviju sagatavoja: Edgars Bērziņš